Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – skorzystaj z nowoczesnej metody

Leczenie kanałowe pod mikroskopem sprawdza się jako nowoczesne rozwiązanie do walki z próchnicą. Precyzyjny obraz uzyskany dzięki użyciu dobrego sprzętu leczy zęby szybko, skutecznie i bez bolesnych dolegliwości. Ból po leczeniu kanałowym znany jest większości pacjentów gabinetów stomatologicznych – teraz może już pozostać przeszłością. Dlaczego? Czy leczenie kanałowe zęba przechodzi współcześnie przez fazę rozwoju?


NA CZYM POLEGA LECZENIE KANAŁOWE? STANY ZAPALNE

Ząb leczony kanałowo.

Nie każdy wie na czym polega leczenie kanałowe i co dzieje się w obrębie jamy ustnej. Pacjenci zapominają przede wszystkim o tym, że jest to często skutek zaniedbań – duża ilość cukru i rzadkie mycie zębów sprzyja rozwojowi infekcji, które doprowadzają do stanów zapalnych. Złamania, pęknięcia i całkowite wyniszczenie zęba przez próchnice to powody, dla których trzeba pójść do dentysty.

Odczuwany ból może świadczyć o zapaleniu miazgi, którą stomatolog usunie częściowo lub w całości. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest propozycją nowoczesną, umożliwiającą szybką i wygodną odbudowę zęba.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – STARA I NOWA METODA

Stomatologowie chętnie decydują się na leczenie kanałowe pod mikroskopem – głównie dlatego, że dokładniej mogą przyjrzeć się zębom i wyleczyć je precyzyjniej. Zapobiega to błędom i skraca cały proces leczenia – już na jednej wizycie możliwe jest zarówno rozpoczęcie, jak i zakończenie leczenia. Całość przebiega w ciągu maksymalnie dwóch godzin.

Samo leczenie kanałowe polega na usuwaniu zniszczonej miazgi zęba, oczyszczeniu go i włożenia nowego wypełnienia. Jeśli miazga jest nie do uratowania, przed jej usunięciem, w tradycyjnym leczeniu stosuje się dewitalizację, czyli zatrucie. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to bardziej współczesna, przyjazna pacjentowi metoda – można dzięki niej usunąć miazgę bez zatruwania.

ZATRUWANIE ZĘBA W LECZENIU KANAŁOWYM MOŻE WYWOŁAĆ BÓL

Niestety zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym wiąże się z bólem. Dentyści w celu dewitalizacji stosują paraformaldehyd, a jego działanie jest odczuwane nawet do kilku godzin po zabiegu. Pacjenci opisują to uczucie jako rozpierające jamę ustną. Utrudnia ono mowę, jedzenie, koncentrację i pogarsza samopoczucie.

Ból zęba po leczeniu kanałowym nie wystąpi tak silnie w przypadku użycia mikroskopu. Można odczuwać dolegliwość po zabiegu, ze strony migdałków. Dyskomfort powinien jednak samoistnie ustąpić. Gdyby tak się nie stało, konieczna jest konsultacja z dentystą.

ILE TRWA LECZENIE KANAŁOWE? PRZYSPIESZENIE ZABIEGU

Wybór metody decyduje o tym ile trwa leczenie kanałowe. Tradycyjne postępowanie rozkłada czas na kilka wizyt, w minimum tygodniowych odstępach. Leczenie kanałowe pod mikroskopem da się przeprowadzić w ciągu jednego dnia, kiedy pacjent spędzi na fotelu średnio ok. 60-90 minut.

To korzystne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu na planowanie dentystycznych wizyt. Jest też pomocne w sytuacjach zbliżającego się wyjazdu, kiedy potrzebujemy natychmiastowej pomocy.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? SIŁA ZNIECZULENIA

Jeśli zastanawiamy się czy leczenie kanałowe boli, odpowiedź jest prosta: nie! Siła podanego znieczulenia jest wysoka, dzięki czemu w trakcie zabiegu nie pojawia się ból – niezależnie od metody. Leczenie kanałowe pod mikroskopem proponowane jest jednak szczególnie pacjentom z nadwrażliwością i lękiem przed wejściem do gabinetu – ze względu na krótki czas wykonania poszczególnych kroków.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE? WAHANIA CENOWEEfektywne leczenie kanałowe zębów podmikroskopem.

Na to ile kosztuje leczenie kanałowe wpływa wiele czynników. Są to między innymi: rodzaj zęba, stopień zniszczenia, ilość kanałów i cennik konkretnej praktyki lekarskiej. Leczenie kanałowe pod mikroskopem ze względu na przyspieszony czas i precyzję, jest bardziej cenione i może kosztować 500 – 2 500 złotych. Ceny tradycyjnego rozwiązania do 500-800 złotych.

Zabiegi pod mikroskopem nie są refundowane przez NFZ, a te bez mikroskopu tylko w niektórych sytuacjach:

  • leczenia zębów dzieci
  • leczenia zębów kobiet w ciąży
  • leczenia jedynek, dwójek i trójek u wszystkich dorosłych

Chociaż koszt leczenia kanałowego jest wysoki, zaniedbania higieniczne i niezdrowy styl życia mogą sprawić, że będzie nieunikniony.

5 (100%) 5 Ocen Wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *