Czy na cellulit wystarczą tabletki?

Jeżeli walczysz z cellulitem, to być może zdążyłaś już zauważyć, że na rynku pojawia się coraz więcej tabletek antycellulitowych. Brzmi to, jak bajka, ale sprawa jest bardziej skomplikowana. Unikać powinniśmy wszystkich preparatów, które obiecują nagłe, idealne wyszczuplenie i reklamują się nowoczesnymi, innowacyjnymi technologiami. Najskuteczniejsze preparaty to te, które zawierają jak najwięcej wyciągów roślinnych, ekstraktów, witamin i minerałów. Tabletki na cellulit działają jak suplementy diety, które wspomagają redukcję pomarańczowej skórki. Nawet najlepszy specyfik nie usunie cellulitu zupełnie. Takie preparaty mogą wspomagać kompleksową terapię. Podstawę stanowić powinna zdrowa dieta, aktywność fizyczna oraz stosowanie kosmetyków antycellulitowych. Pamiętaj, aby ruszać się co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Jedz lekkie, zdrowe posiłki. Ogranicz tłuszcze oraz produkty wysoko przetworzone. Zdrowe tłuszcze powinnaś czerpać z ryb oraz np. oleju lnianego. Staraj się jeść jak najwięcej warzyw, szczególnie bogatych w cynk i potas. To dwa składniki, które potrafią zredukować cellulit. Ponadto dwa razy w tygodniu stosuj peeling, który ułatwi wchłanianie kosmetyków, ułatwi cyrkulację krwi i pozwoli pozbyć się martwych komórek. Codziennie, po prysznicu, nakładaj krem antycellulitowy (np. Vialise). Jeżeli do tego będziesz stosować na cellulit tabletki, będą one przyśpieszały zmniejszanie nierówności, a także wzmagały efekty walki z pomarańczową skórką. Takie tabletki najczęściej stosuje się przez dwa miesiące. Jeżeli będzie to jedyny etap naszej pielęgnacji antycellulitowej, to nie tylko uzyskamy mało zadowalające efekty, ale także nie utrzymają się one zbyt długo.

Wybierając tabletki antycellulitowe, poszukuj takich, które poprawią metabolizm, dzięki czemu szybciej spalisz tłuszcze, które są główną przyczyną powstawania zmian. Może być to zielona herbata lub wyciąg z morszczynu. Oba te składniki przyśpieszą lipolizę, czyli rozkładanie i usuwanie komórek tłuszczowych. Metabolizm przyśpieszą wszelkie oleje z ryb.

Zwracaj też uwagę na składniki, które usuwają toksyny. Są one najczęściej produktem ubocznym przemiany materii, który nie zostaje prawidłowo odprowadzony. Toksyny są jedną z przyczyn, które wpływają na formowanie się nierówności. Usunie ją zielona herbata oraz algi. Jeżeli tabletki zawierają takie składniki, warto pić duże ilości wody, która umożliwi wypłukanie i wydalenie niepożądanych substancji.

Ze składnikami, które usuwają toksyny łączą się substancje, które poprawiają funkcjonowanie układu krążenia, a także wzmacniają naczynia krwionośne i włosowate. Toksyny bowiem są po części magazynowane, ponieważ nie są odprowadzane przez nieprawidłowo funkcjonujący układ krążenia. Problemy z cyrkulacją krwi i limfy są często przyczyną powstawania cellulitu. Z drugiej strony sam cellulit potrafi potęgować kłopoty z krążeniem. Dlatego tak ważne, aby przerwać to błędne koło. W tej roli sprawdzą się wyciągi z wąkrotki azjatyckiej, z winogron, z czerwonej herbaty oraz olej z ogórecznika.    Najważniejsze, aby wybrane przez nas tabletki zawierały jak najwięcej naturalnych składników aktywnych. Taka terapia powinna stanowić uzupełnienie kuracji antycellulitowej.

Bibliografia

1. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
2. Gajewczyk M, Wilczyńska K., Zmiany cellulitowe. Część I – etiologia i profilaktyka, 2011
3. C. Rona, M. Carrera, E. Berardesca, Testing anticellulite products, International Journal of Cosmetic Science, 2006
4. Nicole Ronsard, Beyond Cellulite: Nicole Ronsard’s Ultimate Strategy to Slim, Firm and R

4.8 (95%) 4 Ocen Wpisu

10 odpowiedzi do “Czy na cellulit wystarczą tabletki?”

    1. Ja od 3 miesięcy zmieniłam dietę na zdrowszą i mniej kaloryczną. Dziś na obiad zupa krem z brokuł z serem pleśniowym 🙂 mmmm

 1. Ja jako wspomagacza używam kremu Vialise, lubię go bo ma w składzie superplants: ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z bylicy boże drzewko, algi oraz kofeinę. Czyli wszystko co najlepsze do walki z cellulitem !

 2. Używa ktoś masażerów albo rękawiczek antycellulitowych? Zastanawiam się nad kupnem, gdzie najlepiej kupić takie urządzenia?

 3. działam tak:
  -chodzę 4 razy w tygodniu na siłkę
  -jem zdrowo, mam dietę
  -biorę suplementy na cellulit i skrzyp
  -smaruję się vialise, czasem robie peeling kawą i masaż
  od dwóch miesięcy wiele już się zmieniło 🙂 Ale nie poddaję się i dalej walczę 🙂 Róbcie sobie fotki przed i po miesiącu to wtedy najbardziej motywuje do działania 🙂

  1. Masz rację, połączenie różnych metod daje skutki 🙂 Mam podobne metody – bez suplementów, bo nie mogę łykać tabletek.

 4. Ja tam bym tabletek nie brała, po co? Przecież tabletki tylko psują wątrobę 🙁 Lepiej jest zainwestować w jakiś dobry krem antycellulitowy np. polecany Vialise 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *