O mnie

Właścicielka blogu o cellulicie.Cześć! Mam na imię Helena. Witaj na moim blogu poświęconym walce z cellulitem. Z pomarańczową skórką zmagam się już jakiś czas. Kiedyś nie miałam skłonności do cellulitu, do czasu aż zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną, dlatego szczerze polecam naprawdę się zastanowić, zanim zdecydujesz się na tę metodę zapobiegania ciąży.

Cellulit to jednak nie wszystko, wraz z nim pojawiło się jeszcze parę kilogramów więcej. Na początku zbagatelizowałam problem. Uznałam, że tak po prostu musi być, bo stosowanie każdego leku ma potencjalnie jakieś skutki uboczne. Coś za coś – pomyślałam. Ale po roku przyjmowania hormonów, gdy waga wskazała więcej o jakieś pięć kilo, miałam już tego naprawdę dość. Postanowiłam odstawić tabletki anty, jako że stosowanie ich miało dla mnie więcej minusów niż plusów. I obiecałam sobie, że zrobię wszystko, żeby wrócić do dawnej sylwetki i odzyskać gładką skórę na udach i pośladkach.

Lupa

Przekopałam Internet, w poszukiwaniu najlepszych sposobów na cellulit. Było ich oczywiście całe mnóstwo. Czym dłużej szukałam i im więcej artykułów przeczytałam, tym bardziej stawało się dla mnie jasne, że pozbycie się cellulitu wcale nie będzie łatwe. Nie istnieje też jeden, cudowny, uniwersalny sposób. Jedyne co można zrobić to połączyć działanie kilku różnych metod, i zwalczać problem zarówno od zewnątrz jak i od środka.

Pomysł na zdrową dietę.

Wiedziałam, że bez zdrowej i mniej kalorycznej diety się nie obędzie. Niestety średnio gotuję, jestem też dosyć zapracowaną osobą. Dlatego stwierdziłam, że przynajmniej na początek skorzystam z pomocy firmy cateringowej. Po jakimś czasie zmieniły się moje przyzwyczajenia żywieniowe. Przestawiłam się na regularne jedzenie, niewielkich posiłków, które zawierają warzywa i owoce. W końcu zaczęłam sama przygotowywać sobie podobne potrawy. Najgorsze w tym wszystkim było liczenie kalorii, ale jak już się wprawiłam, to było łatwiej.

Druga rzecz to krem na cellulit. Znalezienie tego idealnego trochę mi zajęło, bo mam bardzo wrażliwą skórę, ale jak w końcu trafiłam na taki, który jest skuteczny i nie podrażnia, to zmaganie się z cellulitem zaczęło mi nawet sprawiać przyjemność:)

Chcesz wiedzieć, jak pozbyłam się pomarańczowej skórki? Zapraszam do lektury!