Przedstawiamy skuteczne zabiegi na cellulit!

Walka z cellulitem to nie lada wyzwanie. Przy odrobinie sumiennego wysiłku jesteśmy w stanie jednak znacznie wygładzić skórę. Ważna jest jak najszybsza reakcja, ponieważ nieestetyczne grudki możemy całkowicie zniwelować tylko w pierwszej fazie ich formowania się. Bardzo łatwo ją przeoczyć, gdyż wówczas cellulit obserwujemy wyłącznie w momencie ściśnięcia fałdu skóry palcami. Dopiero w trzecim etapie cellulit widzimy w każdym etapie, a wtedy walka z nim jest już bardzo ciężka i dająca słabsze efekty. Podstawę walki z pomarańczową skórką stanowi  aktywność fizyczna i zdrowa dieta. To właśnie w ten sposób najefektywniej spalimy lipidy, które budują nierówności skóry. Podstawą pielęgnacji zewnętrznej jest regularne peelingowanie skóry oraz codzienne stosowanie balsamu antycellulitowego (np. Vialise). Jednakże jeżeli pomarańczową skórkę obserwujmy już gołym okiem, bez względu na pozycję ciała, takie tradycyjne metody nie będą w stanie zupełnie usunąć zmian. Wtedy warto sięgnąć po skuteczne zabiegi na cellulit. Nie tylko przyśpieszą cały proces, ale w wielu wypadkach w ogóle umożliwią zupełne wygładzenie skóry. Nie oznacza to jednak, że możemy zrezygnować z codziennej pielęgnacji. Wręcz przeciwnie, jest ona niezbędnym elementem, który sprawi, że efekty zabiegu zostaną utrzymane.

Jakie są skuteczne zabiegi na cellulit?

Dość popularnym zabiegiem jest drenaż limfatyczny, który polega na specjalnym masowaniu skóry. Wykonywać można go manualnie lub też przy pomocy specjalnych przyrządów. Taka stymulacja skóry pomoże na poprawę krążenia, a co za tym idzie usunięcie toksyn z tkanek. To właśnie kłopoty z krążeniem oraz magazynowanie toksyn są głównymi przyczynami powstawania cellulitu. Niesprawne krążenie sprawia, że toksyny nie są wydalane. Działają one na lipidy powodując ich przerost oraz formowanie grudek. Drenaż limfatyczny jest bardzo skuteczny, ale najczęściej należy wykonać około 10 zabiegów. Cena jednej wizyty to około 50 – 120 złotych. Zależy ona od typu masażu, na który się zdecydujemy oraz od tego, nad jakim obszarem pracujemy. Zaraz po zabiegu możemy wrócić do normalnych zajęć, ponieważ drenaż nie powoduje poważnych podrażnień.

Bardzo skutecznym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu substancji aktywnych przy pomocy głowicy pokrytej malutkimi igiełkami. W ten sposób składniki aplikowane są w samo źródło problemu, dzięki czemu działają skuteczniej. Z drugiej strony malutkie igiełki pobudzają procesy regeneracyjne. Mnożą się włókna kolagenowe, a skóra staje się gęstsza. Dobór konkretnych substancji zależy od danego gabinetu oraz indywidualnego stanu skóry. Mezoterapia to kosztowana terapia, której cena waha się w okolicach 500 złotych. Efekty są jednak najwyraźniejsze w porównaniu z innymi zabiegami na cellulit.

Warto pamiętać, że nie każdy może korzystać z przedstawionych zabiegów. Nie mogą ich wykonywać osoby, które w przeciągu trzech miesięcy przeszły operację. Ponadto nie przeprowadza się ich u chorych na rozedmę, epilepsję, zapalenie żył, niewydolność nerek,  raka, cukrzycę, a także u kobiet ciężarnych.