Ile kosztuje skuteczny krem na cellulit?

Poszukiwanie skutecznego kremu na cellulit może przyprawić o zawrót głowy. Do wyboru mamy mnóstwo specyfików w bardzo zróżnicowanym przedziale cenowym. Najtańsze balsamy dostaniemy już za mniej niż 10 złotych. Te najdroższe potrafią kosztować kilkaset złotych. Co więc sprawia, że krem jest skuteczny? Czy im droższy kosmetyk, tym skuteczniejszy? Nie jest to takie proste i nie zawsze najdroższy, dostępny w perfumerii balsam będzie działał najlepiej.

Co zawiera skuteczny krem na cellulit?

O skuteczności danego specyfiku stanowi jego skład. Dlatego też zawsze należy zapoznać się z listą składników, którą producent podaje na opakowaniu. Zawsze na początku wymienia się te, których w danym specyfiku jest najwięcej. Im bliżej końca listy, tym zawartość danej substancji mniejsza. Starajmy się wybierać te kremy, które mają jak najwięcej substancji aktywnych. Wiele bardzo skutecznych to składniki, które nie są drogie. Dlatego też dobry kosmetyk wcale nie musi być kosztować wiele. Zazwyczaj te, z największą zawartością pielęgnacyjnych składników pochodzą ze średniej półki cenowej. W przypadku bardzo drogich preparatów płacimy za marketing marki (najczęściej luksusowej) lub za elitarne składniki. To najczęściej elementy, których działanie porównywalne jest z działaniem powszechnie dostępnych specyfików, ale ich wymienienie w składzie daje użytkowniczkom poczucie luksusu. Przykładem jest stosowanie w kremie pewnej marki komórek endemicznie występującej, reliktowej algi. Krem kosztuje prawie tysiąc złotych, gdyż jest to niezwykle rzadki składnik, choć jego działanie wcale nie przewyższa działania popularnie stosowanych, tańszych alg (np. spirulina, chlorella). Jeżeli więc nie zależy nam na składnikach luksusowych oraz kosmetykach marek selektywnych, to równie skuteczne kremy możemy nabyć znacznie taniej (średnio od 30 do 80 złotych).

Najlepiej będą działać kosmetyki o wszechstronnym, wielokierunkowych działaniu, które zlikwidują wszelkie przyczyny oraz skutki cellulitu. Najważniejsze są oczywiście składniki, które redukują tkankę tłuszczową. To właśnie grudki tłuszczu są bezpośrednią przyczyną defektu estetycznego. Popularnym, ze względu na swą skuteczność oraz dostępność, składnikiem jest kofeina! Doskonale pobudzi proces lipolizy, a do tego zredukuje ilość toksyn w tkankach. Gromadzenie się ich jest kolejną przyczyna narastania skórki pomarańczowej. Poza kofeiną podobne działanie wykażą takie naturalne składniki, jak: cynamon, imbir, żeń-szeń, czy retinol. Wszystkie te substancje nie są wyjątkowo kosztowne, a przy tym są niezwykle skuteczne. Kofeina ma jednak jeszcze jedną niezwykle pożądaną cechę. Przyśpiesza krążenie, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się nadmiaru wody, co z kolei zmniejsza opuchliznę i pozwoli odżywić komórki, a także szybciej pozbyć się nadmiaru tłuszczu i toksyn. To właśnie składniki wzmacniające naczynia krwionośne oraz limfatyczne są kolejną niezwykle pożądaną grupą. Usprawnienie krążenia bardzo skutecznie poprawia stan skóry i pomaga zmniejszyć cellulit. Takie działanie mają wspomniane już algi, ale też arnika, skrzyp oraz miłorząb.

Warto jednak zwrócić uwagę, aby zakupiony przez nas krem zawierał nie tylko składniki typowo antycellulitowe, ale także pielęgnacyjne. Doskonałym uzupełnieniem będą wszelkie witaminy, wyciągi roślinne, kwasy tłuszczowe, olejki naturalne… Sprawią one, że skóra będzie lepiej nawilżona, napięta i gęstsza. Na zdrowej i zadbanej cerze cellulit będzie mniej widoczny, dlatego warto zwrócić uwagę na kosmetyki Vialise, które poleca kobietaxl.pl

Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości oraz skuteczności kosmetyku. Koszt danego specyfiku jest bardzo często uzależniony od szeregu innych czynników. Dlatego też w natłoku przeróżnych propozycji nie traćmy głowy, ale wybierajmy racjonalnie, czytając składy umieszczone na opakowaniach, a wtedy na pewno będziemy stosować skuteczne kremy na cellulit i nie tylko!