Jak zlikwidować cellulit na udach?

Cellulit najczęściej pojawia się na udach. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Pomarańczowa skórka to nic innego, jak grudki zbudowane z lipidów, które oddziela mieszanka wody i toksyn. To właśnie toksyny sprawiają, że komórki tłuszczowe się powiększają i zaczynają budować nierówności. Cały problem tkwi w tym, że uboczne produkty przemiany materii i inne zbędne substancje nie są usuwane, czego powodem jest osłabione krążenie. Uda są najbardziej problematycznym obszarem, gdyż u pań bardzo często w tym miejscu występuje grubsza warstwa tkanki tłuszczowej. Co więcej, łatwo o pogorszenie krążenia właśnie w tym obszarze. Przyczynia się do tego stojąca lub siedząca praca, czy po prostu spędzanie całego dnia w jednej pozycji. Na szczęście, można skutecznie walczyć z tym problemem. Jeżeli zastanawiasz się, jak zlikwidować cellulit na udach, oto kilka prostych sposobów.

Nie ma skuteczniejszej metody na likwidację pomarańczowej skórki niż zdrowa dieta oraz sport. Połączenie tych dwóch czynników umożliwia skuteczne spalenie nadmiaru tłuszczów. Ruch to także odpowiedź dla osób, których praca wymaga spędzania całego dnia na stojąco lub siedząco. Nic tak nie poprawi krążenia w nogach, jak aktywność fizyczna. Aby cieszyć się efektami, musimy poświęcić na sport co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Tkanka tłuszczowa spalana jest dopiero po 30 minutach ruchu, dlatego też jest to niezbędne minimum, jeżeli chcemy cieszyć się efektami. Możesz uprawiać wiele sportów, ale sprawdzą się także ćwiczenia wykonywane w domu. Nie ograniczaj się jednak wyłącznie do ćwiczeń, które będą angażować tylko mięśnie ud. Skup się na tej partii ciała, ale nie rezygnuj z pracy nad całym ciałem. Nie zapominaj też o zdrowej, lekkiej diecie, dzięki której nie będziesz kompensować spalanej tkanki tłuszczowej.

Kompleksowa pielęgnacja skóry z cellulitem musi obejmować także codzienne stosowanie kosmetyków. Podstawę stanowi peeling, którego używa się 1 – 2 razy w tygodniu. Pozbywa się on martwych, uszkodzonych komórek, pobudza regenerację i mikrokrążenie. Dzięki temu skóra jest nie tylko gładsza, ale też lepiej chłonie składniki, które znajdują się w kremie Vialise. To druga część podstawowej pielęgnacji. Wcieramy go dość intensywnymi ruchami po każdej kąpieli, gdyż właśnie wtedy cera jest w stanie najwięcej skorzystać z kosmetyku. Zarówno peeling, jak i balsam powinny zawierać podobne składniki, reprezentujące trzy istotne grupy. Po pierwsze są to substancje, które bezpośrednio przyczyniają się do procesu lipolizy. Należy do nich kofeina, która jest najpopularniejszym składnikiem, rozbijającym tkankę tłuszczową. Drugą grupą składników są wszystkie substancje, które pomagają usunąć toksyny, a także wzmacniają naczynia krwionośne i włosowate oraz oprawiają krążenie. Najpopularniejszym reprezentantem tej grupy są algi. Trzecia grupa to składniki pielęgnacyjne. Dzięki nim skóra będzie nawilżona, odżywiona, a o za tym idzie po prostu gładsza. Kosmetyki, które będą zwierać tak zróżnicowane substancje, najlepiej zadziałają na skórę.

Jeżeli efekty powyżej opisanych metod to dla Ciebie za mało lub chciałabyś szybciej osiągnąć zamierzony cel, możesz zdecydować się na specjalistyczne zabiegi na cellulit wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Dają one szybsze i wyraźniejsze rezultaty, ale pamiętaj, że nie są w stanie zastąpić codziennej pielęgnacji skóry.

Bibliografia

1. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011
2. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, 2014

4.6 (92%) 5 Ocen Wpisu

9 odpowiedzi do “Jak zlikwidować cellulit na udach?”

  1. Ja zaakceptowałam siebie i nie katuję się jak wcześniej 🙂 oczywiście jest ruch i dieta, ale bez przesady! Taka moja natura i już. Nie będę robiła z siebie lalki barbie!

  2. Niedawno zauważyłam u siebie początki cellulitu – trochę jestem załamana ale podjęłam pierwsze środki zapobiegawcze. Karnet na siłkę, zmiana diety + środki wspomagające: rękawiczka antycellulitowa, masażer 🙂

    1. Czytałam gdzieś, że na początek warto dodawać do kąpieli sól morską 🙂 wygładza skórę, oczyszcza ją z toksyn i usuwa martwy naskórek

  3. A wy jak pomagacie sobie z cellulitem na udach? Może macie jakieś domowe sposoby, których nie ma w internecie?

    1. Wiesz co, ja np. szczotkuję codziennie po kąpieli uda. Robię to dosyć mocno, ok. 15 minut. Potem nakładam balsam Vialise (wspominany przez dziewczyny) i muszę przyznać, że to na mnie naprawdę działa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *