Jak pozbyć się pryszcza w jeden dzień?

Kiedy na dzień przed jakimś ważnym wydarzeniem na twarzy pojawia się wyprysk… Nierzadko wpadamy w panikę. Kobieta zawsze chciałaby wyglądać idealnie, a co dopiero przy ważniejszych ku temu okazjach! Pojawia się wtedy znamienne pytanie jak pozbyć się pryszcza w jeden dzień i rozpaczliwe próby znalezienia idealnego sposobu…

Zachowaj ostrożność

Po pierwsze, nie należy próbować zbyt rozpaczliwie. Efekt nałożenia zbyt dużej ilości kosmetyków, łączenie sposobów naturalnych ze sposobami chemicznymi, obkładanie twarzy lodem i smarowanie grubymi warstwami kremów aptecznych… Może wywołać odwrotny efekt. Z cerą zawsze należy postępować ostrożnie i przemyśleć co się robi. Jeżeli zbyt silnie ingeruje się w stan danej partii skóry, może to skutkować zwiększeniem intensywności objawów! Wyprysk nie tylko nie zniknie, ale też będzie bardziej podrażniony i zaczerwieniony. Ponadto to udowodnione naukowo, że im więcej o nim myślisz, tym bardziej go widzisz. Co nie przekłada się na realny stan wyglądu twarzy. Pamiętaj: nie jest tak źle!

Sprawdź też jakie są przyczyny trądziku: Jakie przyczyny krost podskórnych na twarzy?

Znajdź najlepszy środek

Sytuacją idealną jest już opracowany plan awaryjny, który zawsze pomaga w takich sytuacjach. Niestety aby dojść do takiego planu potrzeba nieco czasu i popularnej metody prób i błędów. Coraz więcej osób wskazuje jednak na skuteczność preparatów opartych na naturalnych wyciągach i ekstraktach, więc może warto postawić na podejście ekologiczne? Niewątpliwą zaletą takich kosmetyków jest ich łagodne, ale skuteczne działanie. Nie ma tutaj mowy o nadmiernym uszkodzeniu naskórka i generowaniu blizn. Pod względem koncentracji składników prym wiodą sera do twarzy, na przykład naturalne serum do twarzy Sevolium, bazujące na zbawiennym działaniu nagietka, lukrecji, cynku, kory i drożdży. Istotne jest działanie antybakteryjne i regenerujące. Nawet jeżeli w jeden dzień całkowicie nie usunie się wyprysku, można go znacznie zmniejszyć i zniwelować zaczerwienie. A wtedy wystarczy już tylko odrobina makijażu, by go zakryć i cieszyć się gładką cerą.

Zobacz, Sevolium wygrywa ranking: http://www.zaczerwienienieskory.pl/top-5-krem-redukujacy-zaczerwienienia/