Co powinien zawierać dobry krem na cellulit?

Cellulit to bardzo uciążliwy i złożony problem. Na jego pojawianie się wpływa wiele czynników, z czego nie na wszystkie mamy wpływ. Dlatego tak trudno z nim walczyć. Jednocześnie niemalże niemożliwe jest zupełne pozbycie się nierówności skóry w domowych warunkach. Istnieją sposoby, które pomogą znacznie wygładzić skórę, ale tylko w pierwszej fazie formowania się zmian można zupełnie pozbyć się pomarańczowej skórki. Dlatego należy obserwować cerę i działać natychmiastowo. Kiedy grudki podskórnego tłuszczu widoczne są gołym okiem, nie uzyskamy idealnie gładkiej skóry bez względu na to, jak dobrego kremu będziemy używać. Najlepszym momentem do podjęcia działań jest ten, kiedy to cellulit jest widoczny wyłącznie po naciśnięciu fałdu skóry. To właśnie w tym momencie stosowanie domowych metod może w zupełności wystarczyć. Podstawą pielęgnacji jest regularny peeling całego ciała oraz codzienne stosowanie kremu Vialise. Jeżeli chcesz poznać przyczyny powstawania – zajrzyj na tę stronę.

Dobry krem na cellulit to taki, który odznacza się dobrym składem oraz jest prawidłowo aplikowany.

Zacznijmy od omówienia tej drugiej cechy, która jest całkowicie zależna od nas. Bez względu na to, jaki balsam wybierzemy, powinniśmy nakładać go codziennie – najlepiej zaraz po kąpieli. Wtedy pory skóry są otwarte, jest ona rozgrzana, przez co świetne chłonie substancje aktywne. Co za tym idzie – maksymalnie skorzystamy w właściwości kremu. Ponadto istotny jest sam sposób aplikacji. Kremy antycellulitowe Vialise zawsze wcieramy, nigdy wklepujemy. Co więcej, powinien być to dość intensywny ruch. Zawsze kierujemy się ku górze – w kierunku serca. Wyjątkowo w obszarze brzucha, balsam wcieramy okrężnymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W przypadku nóg zaczynamy od kostek i kierujemy się aż do pośladków. W ten sposób najefektywniej wykorzystamy dobroczynne działanie substancji aktywnych.

Wybierając krem zawsze powinniśmy czytać skład umieszczony na opakowaniu. Szukajmy jak największej ilości substancji aktywnych, wymienionych jak najbliżej początku listy. W kosmetykach antycellulitowych warto poszukiwać składników z trzech istotnych grup. Pierwsza stanowi podstawę kosmetyku i sprawia, że można go określać mianem antycellulitowy. Są to wszystkie wyciągi i esencje, które pobudzają lipolizę (rozkład tłuszczów), a więc działają na bezpośrednią przyczynę powstawania skórki pomarańczowej. Najczęściej stosowana jest kofeina. Kosmetyka docenia ją nie tylko za umiejętność zmniejszania ilości komórek tłuszczowych, ale też hamowanie powstawania nowych. Ponadto kofeina działa na inną główną przyczynę powstawania cellulitu – usuwa toksyny z organizmu oraz usprawnia odprowadzanie nadmiaru wody. Skutkiem jest też redukcja obrzęków oraz usprawnienie krążenia. Podobne działanie wykazują też inne składniki: cynamon, imbir, żeń-szeń, czy retinol.

Druga grupa składników za zadanie ma usprawnienie krążenia oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. To pośredni efekt pierwszej fazy cellulitu oraz przyczyna przyspieszonego rozwoju tej przypadłości. Układ krążenia wzmocnią na przykład algi, które mają wiele zalet. Pomogą również w redukcji tkanki tłuszczowej, poprawią krążenie krwi oraz limfy, a także przyśpieszą usuwanie toksyn. Podobne działanie wykazują inne substancje pochodzenia naturalnego: arnika, bluszcz, skrzyp oraz miłorząb.

Trzecia grupa składników nie wiąże się bezpośrednio z cellulitem. To wszystkie substancje, które ogólnie poprawiają stan skóry. Na skórze, która jest nawilżona, ujędrniona, gęsta i zdrowa cellulit jest po prostu mnie widoczny. Zalicza się do nich szereg składników, np.: olejki pochodzenia naturalnego oraz witaminy.

Wybór dobrego kremu nie jest prosty, ale przy odrobinie wysiłku jest możliwy. Skuteczny kosmetyk nie musi być wcale drogi. Warto zwracać uwagę na propozycje ze średniej półki cenowej oraz na dermokosmetyki Vialise. Chcąc cieszyć się optymalnymi efektami, musimy pamiętać o odpowiedniej, codziennej aplikacji kremu.